Dünyanın önde gelen Sanal Gerçeklik ve gelişmiş simülasyon şirketlerinden VIRTALIS Türkiye’deki iş ortağını AZON’u duyurdu.

AZON’un firma yetkilisi Hamidiye FIRAT ; “Biz firma olarak çok genç, dinamik ve hırslı bir firmayız ve VIRTALIS ile Türkiye’de sanal gerçeklik projelerinde partner olduğumuz için de çok heyecanlıyız. Yılbaşından önce VIRTALIS demo sistemimize ve yazılım eğitimlerine yatırımlarımızı yapıyoruz ve halihazırda bir havacılık şirketiyle de çoklu görüntü duvarları olan ActiveCube yatırımı üzerine görüşmelerimizi başlatmış bulunmaktayız” dedi.

Bu yılın başlarında kurulmuş olan AZON Kocaeli Üniversitesi Teknoparkında yer almakta ve Sanal Gerçeklik, hareket simülatörleri ve mühendislik yazılımları alanlarında faaliyet göstermektedir. AZON, üniversite ile iş birliği içerisinde Otomotiv, Mimarlık, Eğitim, Sağlık, Eğlence, Savunma ve Havacılık alanlarında şirketlere ve organizyonlara en son Sanal Gerçeklik teknolojileri getirmektedir.

AZON Teknik Direktörü; “Çok uluslu büyük şirketlerden KOBİ’lere kadar değişken ölçekli firmalarla temasta olacağız. VIRTALIS ürünlerinin güzelliği, boyutu ne olursa olsun her iş alanı için sistemlerinin olması. Türkiye pazarında ActiveWall ve ActiveCube ürünlerinin ilgi göreceğinden eminim”.

“AZON’u iş ortaklarımız arasına alarak VITALIS teknolojisini daha da ileri götüreceğiz” diye bildirdi VIRTALIS Satış Direktörü Steve Carpenter. “Bu duyuru Kanadalı Fleetway ile anlaşmamızın hemen arkasından geldi ve diğerleri de sırada.”

Read in English